Tepelné čerpadlo Therma V – ovládání přes Internet

Therma V Monitoring

Již delší dobu si uživatelé žádají spolehlivé, jednoduché a cenově dostupné zařízení, které by vzdáleně zobrazovalo funkce místního ovladače. Společnost LGE, ve spolupráci s naší  společností TRONIC CONTROL, připravila ovládání tepelného čerpadla Therma V přes Internet.

Co je tedy potřeba mít,  jak zařízení funguje, jak vypadá a co dokáže?

  1. Zařízení umožňuje ovládat tepelné čerpadlo z tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Prostě skrze pevné nebo mobilní připojení k Internetu, které však musí být v objektu dostupné.
  2. Na stránkách naší společnosti TRONIC CONTROL je odkaz na vizualizaci , kde se po zadání jména a hesla uživatel dostane do zobrazení aktuálního stavu všech částí jeho tepelného čerpadla. Vidí stav - venkovní a vnitřní jednotky, topné spirály i zásobníku na teplou vodu. Nabízí se možnost monitorovat solární kolektor a fotovoltaický panel. Čerpadlo se dá samozřejmě tímto způsobem na dálku zapnout/vypnout, nastavit požadovanou teplotu topné vody, žádanou teplotu teplé vody (TUV) a řadu dalších hodnot. DEMO stránky jsou zde www.vizleda.com Uživatelské jméno i heslo zadejte thermav.
  3. Výhodou je, že provozní data se uchovávají na serveru TRONIC CONTROL a servisní technik instalační firmy může provést ON-LINE diagnostiku případné poruchy nebo přenastavit hodnoty tak, aby tepelné čerpadlo fungovalo bez nutnosti jeho okamžité návštěvy. Koncepce komunikace přes standardní internetové servery nevyžaduje pro komunikaci se zařízením zakoupení statické veřejné IP adresy u providera, což by zvýšilo náklady na provoz o stokoruny měsíčně. Další výhodou je i nezávislost na rychlosti internetového připojení domácnosti. Webová aplikace i datový prostor na serveru jsou již zahrnuty v pořizovací ceně ovládání, která se pohybuje okolo 30 000 Kč.
  4. Samotné zařízení je tedy krabička, připojená na elektrický a datový kabel. Tato krabička se dodává samostatně nebo jako rozváděč vybavený příslušným jištěním pro instalované tepelné čerpadlo.
  5. Společnost LGE  v současné době školí svou stávající síť autorizovaných instalačních firem na montáž čerpadel i pro instalaci a zprovoznění tohoto internetového ovládání.
  6. Popsané ovládání má možnost fungovat buď jako samostatné ovládání tepelného čerpadla přes internet nebo připojit tepelné čerpadlo na inteligentní systém řízení celé budovy. Spolu s čerpadlem ovládá a monitoruje další části budovy, jako jsou osvětlení, vstupní brána, venkovní žaluzie, televizi, atp.

Jsme velice rádi, že se nám u tepelných čerpadel Therma V bude nabízet celá řada nových možností. Jak vzdáleně zvýšit nejenom komfort uživatele, ale i vytvořit úsporu energie optimalizací hodnot pro aktuální potřebu provozu nebo roční období.

Vytisknout